Loading...

Перші п`ять громад Вінниччини отримали десять тисяч гектарів державних земель


Перші п’ять об’єднаних територіальних громад Вінниччини отримали, у свою власність 10 212 гектар земель сільськогосподарського призначення. Церемонія підписання актів прийому-передачі угідь відбулася сьогодні, 27 листопада, повідомляє Vlasno.info.

Об этом сообщает Русский слон

На Вінниччині розпочався процес передачі земель сільськогосподарського призначення у власність об’єднаних територіальних громад. Із 168 413 гектарів, що мають перейти у комунальну власність до кінця 2020 року, п’ятьом ОТГ – Барській, Брацлавській, Калинівській, Мурафській та Райгородській передали відповідно 3 054, 1 742, 3 870, 663 та 880.

Ці п’ять ОТГ – не наш вибір, а ті, що вже були утворені та вже змогли провести сесії, а їхні голови склали присяги та передали нам необхідні для підписання актів прийому-передач документи, – розповів начальник Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Вадим Варчук.

За його словами, наступного тижня відбудеться передача земель ще декільком громадам, зокрема Погребищанській, якій має перейти найбільше в області земель – понад 14 тисяч гектарів.

Паралельно з передачею триває й інвентаризація. Тож деяким громадам землі передаватимуть у два етапи: спочатку ті, що вже проінвентаризовані, потім ті, де буде завершено цей процес.

Як зазначили голови ОТГ, передача земель у комунальну власність сприятиме їхньому ефективному використанню та наповненню місцевих бюджетів.

Практично вся земля зараз в оренді. Терміни оренди будуть закінчуватися, і ми вивчимо ситуацію та поставимо умови, щоб всі платили справедливо та рівно та були в однакових умовах, – каже голова Калинівської ОТГ Василь Поліщук.

Перебувають в оренді або ще не зареєстровані й землі, які передали Барській громаді.

Будемо займатися тим, аби ділянки ефективно використовувалися. Точно землі не будуть роздаватися наліво-направо. Потрібно наповнювати бюджет і передавати ділянки, де це можливо, в оренду, – каже голова ОТГ Володимир Саволюк.

За його словами, надходження від орендної плати за землю та земельного податку до місцевого бюджету сьогодні становить 10-15 відсотків, і цю цифру можна збільшити ще приблизно на десять відсотків.

Фото Катерина Баркалова


Джерело статті: “http://vlasno.info/politika/vlada/mistseva/item/40716-pershi-p-iat-hromad-vinnychchyny-otrym”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP