Loading...

Нардепи оскаржили в Конституційному Суді постанову Кабміну про "карантин вихідного дня"

КСУ ще не вирішив питання про відкриття провадження за поданням нардепів

До Конституційного Суду України 23 листопада надійшло конституційне подання від 48 народних депутатів щодо відповідності Конституції окремих положень постанови Кабінету Міністрів України про посилення карантину у зв’язку з пандемією коронавірусної інфекції. Про це повідомила пресслужба КСУ.

Об этом сообщает Министерство правды

Автори клопотання зазначають, що порушені в поданні питання мають особливе суспільне й економічне значення, оскільки стосуються життя і здоров’я громадян, ідеться в релізі.

Нардепи намагаються оскаржити положення про "карантин вихідного дня" і заборону планових госпіталізацій, окрім тих, які передбачені постановою.

У поданні стверджують, що введеними обмеженнями порушено рівність конституційних прав і свобод громадян унаслідок заборони працювати одним, у той час як інші громадяни працюють, написала у Facebook представниця Верховної Ради України в Конституційному Суді Ольга Совгиря.

"На думку авторів подання, оскаржені в поданні заборони є безумовними, а їх фактична реалізація призводить до істотних (більше 50%) втрат доходу (заробітку) у суб’єктів господарювання, які працюють у різних економічних сферах. У свою чергу обмеження на здійснення планових заходів госпіталізації передбачає вибірковий підхід до надання медичної допомоги всупереч положенням ст. 49 Конституції України", – повідомила Совгиря.


https://www.facebook.com/olga.sovgiria/posts/3439543319496170

За її інформацією, КСУ ще не вирішив питання про відкриття провадження.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Карантин у зв’язку зі спалахом коронавірусної інфекції в Україні ввели 12 березня. З 11 травня в країні почали пом’якшувати обмеження. 20 травня Кабмін ввів так званий адаптивний карантин: регіональна влада дістала право самостійно послаблювати обмежувальні заходи за умови відповідності низці критеріїв. 13 жовтня адаптивний карантин продовжили до кінця 2020 року.

11 листопада Кабмін запровадив у країні "карантин вихідного дня". Глава МОЗ України Максим Степанов говорив, що йдеться про три вікенди, починаючи вже з найближчих вихідних. ЗМІ писали, що такий карантин може тривати до 31 грудня цього року.

"Карантин вихідного дня" передбачає, що з 00.00 суботи до 00.00 понеділка в Україні працюватимуть лише продуктові магазини, аптеки, транспорт, автозаправні станції та ветеринарні аптеки. Ресторани, кафе або інші заклади громадського харчування працюватимуть тільки на виніс. "Карантин вихідного дня" дасть можливість "зупинити хвилю коронавірусної хвороби", говорив Степанов.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/nardepi-oskarzhili-v-konstitutsijnomu-sudi-postanovu-kabminu-pro-karantini-vihidnogo-dnja-1528599.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP