Loading...

Вчені створили гель, що загоює рани без рубців


Китайські вчені розробили унікальний гідрогель на основі білку серицину, що здатний загоювати рани і не залишати по собі сліду.

Результати дослідження вчених з Хуачжунского університету науки і технології опублікована у журналі Biomaterial Science.

В основі гелю – протеїну шовку. Цей засіб добре приростає до клітин і особливо не викликає реакції імунної системи.

Дослідники відзначають, що він також має механічні властивості. Вони пояснили, що гель заліковує рани без шрамів, гель пригнічує запалення і стимулює розвиток нових кров’яних судин.

Гель також здатний регулювати фактори росту TGF-β, спрямовуючи стовбурові клітини до місця пошкодження. А це активізує зростання не рубцевої шкіри, а нової.

Фахівці переконані, що білки, які містяться в шовку, мають природну біоактивність. Це пов’язано з тим, що склад амінокислот шовку схожий зі складом амінокислот людської шкіри. Гель не дає бактеріям потрапити в рану, завдяки чому вона може зажити швидше, ніж зазвичай.


Джерело статті: “https://pogliad.ua/news/life/science/vcheni-stvorili-gel-scho-zagoyue-rani-bez-rubciv-363065”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP