Loading...

У Раду внесли популістський проект "на захист валютних позичальників": експерти вказали на ризики

Група депутатів парламенту на чолі з Олександром Дубинським підготувала законопроект №4204 для захисту валютних позичальників, прийняття якого може привести до зростання частки проблемних кредитів в банках і фактично зірве проект президента Володимира Зеленського по доступну іпотеку.

Об этом сообщает Политика


Про це з посиланням на експертів розповідають журналісти "Delo".


Експерти стверджують, що документ може порушити баланс інтересів щодо іпотечних кредитів і конституційні принципи діяльності бізнесу і зокрема банків, відповідна позиція була донесена до Міністерства юстиції.


Журналісти нагадують, що в 2014 році для валютних позичальників був введений мораторій на відчуження майна, і його продовжили до 2021 року. В 2019 також вступив в силу Кодекс по процедурам банкрутства, який передбачає можливість реструктуризації боргів — фізособа може оголосити себе банкрутом і її не зможуть виселити з єдиного житла. Як вважають журналісти, частина проблемних кредитних портфелів — це позичальники, які прикриваються мораторієм для боротьби з банком. При цьому їхнє житло може перевищувати ліміти, встановлені в Кодексі.


Як говориться в матеріалі, законопроект 4204 позбавить банкірів можливості повернути частину кредитів, вдарить по держбанкам, де частка проблемних кредитів перевищує 60%.


"З соціальної точки зору законопроект вкрай шкідливий. По-перше, він популістський, по-друге, якщо відповідальні позичальники платять, навіщо потурати безвідповідальним злісним неплатникам, деякі з яких продовжують жити на широку ногу? Тому треба стимулювати, в першу чергу тих, хто платить, а не підігрувати тим, хто не платить", — зазначив експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Єгор Киян.


Відповідно до законопроекту, банки змусять до перегляду старих домовленостей. Також буде введено трирічний термін існування права вимоги кредитора за договором — передбачено припинення кредитного зобов’язання через причину закінчення терміну.


Як вважають експерти, прийняття проекту 4204 може відлякати інвесторів внаслідок зміни правил заднім числом і ризикує "поставити хрест" на ініціативі президента про іпотеку під 10% годових — законопроект може призвести до відмови банків від іпотечного кредитування.


На думку журналістів, дивною також виглядає пропонована в законопроекті норма, що борги реструктуруються за пільговою ставкою, якщо в заставі знаходиться квартира площею до 140 кв м або будинок до 250 кв м.


"Ухвалення закону може привести до значного скорочення програм іпотечного кредитування комерційними банками", — зауважив Єгор Киян.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/economy/banks/2020-11-02/v-radu-vnesli-populistskij-proekt-v-zaschitu-valyutnyh-zaemschikov-eksperty-ukazali-na-riski/213681”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP