Loading...

Суддя пояснив, чому Конституційний суд обмежив повноваження НАЗК

Суддя пояснив, чому Конституційний суд обмежив повноваження НАЗК

Конституційний суд України (КСУ) скасував кримінальну відповідальність для державних службовців і чиновників органів місцевого самоврядування за недостовірне декларування доходів і витрат, а також заборонив Національному агентству з запобігання корупції (НАЗК) моніторити стиль життя декларантів для того, щоб врятувати судову владу від тиску з боку виконавчої влади.

Об этом сообщает Политика

Як розповів суддя-доповідач КСУ Ігор Сліденко в коментарі агенції РБК-Україна, перевіряти суддів повинні мати право лише органи судової гілки влади. Він стверджує, що у світі немає жодної країни, де виконавча влада контролює судову.

«Це найстрашніше порушення, яке тільки може бути», – заявив Сліденко.

Він уточнив, що КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

«Так, так буде якийсь час, поки законодавець не врегулює ситуацію. Так, зараз за фактом ці норми [про перевірку декларацій] ні до кого не застосовуються, тому що так законодавець сформулював норму, що її не можна розділити», – сказав суддя.

При цьому він зазначив, що електронне декларування ніхто не скасовував, воно зберігається в повному обсязі і поширюється на всіх осіб.

Ігор Сліденко – суддя КСУ, на якого НАЗК склало протокол за невчасне подання декларації. Але він себе винним не вважає. За словами судді, він пропустив момент для декларування своєї зарплати в січні 2020 року, тому що був за кордоном на час новорічних і різдвяних свят.

«Так, формально я порушив припис закону, але у мене були об’єктивні обставини. Та навіть якби я просто забув, в чому тут злочин?!» – обурився діями НАЗК суддя-доповідач, який відмовився брати самовідвід під час розгляду цієї справи.

Нагадаймо, окрім Сліденка, НАЗК виявило у двох суддів КСУ недостовірні відомості в деклараціях. Крім того, журналісти-розслідувачі знайшли у голови Конституційного суду Олександра Тупицького незадекларовану землю в окупованому Криму.

Нагадаймо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням депутатів щодо відповідності Основному закону низки положень антикорупційного законодавства та визнав неконституційними окремі його положення. Зокрема, судді Конституційного суду визнали такою, що не відповідає Конституції, статтю 366-1 Кримінального кодексу України, яка передбачала відповідальність чиновників органів державної влади і місцевого самоврядування за недостовірне декларування. На думку Суду, кримінальна відповідальність є надмірною за вчинення таких правопорушень.

Також КСУ визнав неконституційним моніторинг життя декларантів з боку Національного агентства з запобігання корупції.

На виконання цього рішення НАЗК також закрило доступ до реєстру електронних декларацій чиновників.


Джерело статті: “https://zaxid.net/suddya_poyasniv_chomu_konstitutsiyniy_sud_obmezhiv_povnovazhennya_nazk_n1509770”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP