Loading...

«Мою квартиру заберуть»: розвінчання 6 найпопулярніших міфів про ОСББ у Львові

«Мою квартиру заберуть»: розвінчання 6 найпопулярніших міфів про ОСББ у Львові

У 2018 році ЛКП почали списувати житлові будинки з балансу ЛКП. Відтак мешканці мали самі обрати, хто управлятиме їхнім будинком. Окрім цього, мешканці також можуть створити ОСББ, аби ефективніше організувати цей процес. Проте не всі будинки поспішають це робити, бо частина мешканців боїться більшої квартплати чи того, що таким чином втратить своє житло.

Об этом сообщает Компромат СНГ

У Львівській міській раді розвінчують шість найпопулярніших міфів про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, що відлякують людей від створення ОСББ.

Міф 1: Якщо ми не створимо ОСББ, то ЖЕК/влада (міська, державна)/будь-хто інший вирішить проблеми нашого будинку, бо вони нам винні.

Насправді ніхто і ніколи не буде просто так займатись чужим майном – лише за гроші. У ОСББ та ЖЕКів (у Львові – ЛКП) абсолютно різні цілі та завдання. Мета ОСББ, як неприбуткової організації, – зберегти будинок і будинкові комунікації. Метою ЖЕКу, як і будь-якої іншої прибуткової організації, є максимізація прибутку та мінімізація витрат. Тільки колективний власник – ОСББ – може змінити ситуацію, самостійно управляючи або укладаючи договори на часткове управління з юридичними або фізичними особами, які запропонують ОСББ вигідніші умови.

Міф 2: Голова правління ОСББ може виявитися недобросовісною та непорядною людиною в питаннях розподілу коштів членів об’єднання.

По-перше, головою правління ОСББ може бути лише власник приміщення у цьому будинку, якого мешканці обираються самостійно. Це людина, яку ви знаєте, яка є вашим сусідом, до якого завжди можна звернутися зі своїми питаннями. Якщо ця людина не виправдала ваших сподівань, на найближчих загальних зборах ОСББ можна винести питання про її переобрання.

По-друге, розподіл коштів у ОСББ контролює ревізійна комісія будинку, до якої також входять його мешканці. Загалом цей ризик не більший і не менший, ніж у будь-якій іншій установі, яка має справу з фінансами.

Міф 3: Ми не дамо собі раду. Хто буде виконувати всі роботи у будинку, вестиме фінанси?

Найняти двірника чи прибиральника для будинку – не складно. Додатковою перевагою ОСББ в цьому випадку є те, що роботи в будинку можуть виконувати і самі його мешканці – у рахунок експлуатаційних внесків на утримання будинку та прибудинкової території.

Електрика та сантехніка ОСББ наймають за договором, роботи приймають за актами виконаних робіт. У разі, якщо ви не знаєте, де знайти цих спеціалістів, можна звернутися в ресурсний центр для ОСББ ЛМР, який надасть контакти голів правління ОСББ у вашому районі, у яких такі спеціалісти працюють та готові надавати додаткові послуги.

Міф 4: У ОСББ більша квартплата, ніж у ЖЕКу.

Як показує досвід львівських ОСББ, внески на утримання будинку та прибудинкової території у будинках ОСББ та у комунальних будинках є приблизно на одному рівні. У той же час щомісячні відрахування на капітальний ремонт у будинках ОСББ в середньому становлять 0,4-0,5 грн/м2, а в ЛКП більше 80% всіх коштів, які ви сплачуєте, йдуть на заробітну плату та сплату податків. Діяльність же ОСББ не оподатковується, а розрахунки за роботи здійснюються по акту виконаних робіт, і бухгалтер може працювати за сумісництвом для декількох будинків ОСББ.

Кошторис ОСББ та закладений у ньому розмір експлуатаційних внесків затверджується рішенням загальних зборів мешканців. Звісно, ті ОСББ, які вирішили отримувати додаткові елементи комфорту – відеоспостереження, цілодобову охорону, паркінг чи послуги консьєржа, – будуть мати вищу оплату за утримання будинку, ніж будинки, які обслуговують ЛКП, що таких послуг не надають.

Міф 5: Не всі власники будуть вчасно здійснювати оплату.

Експертні опитування підтверджують, що рівень оплати у будинках з ОСББ перевищує 98% щомісяця. У будинку, де діє організована громада, значний вплив на боржників має громадський осуд сусідів, які розуміють, що неплатники уповільнюють процес належного утримання будинку та прибудинкової території.

Міф 6: ОСББ приватизує будинок, а потім продасть мою квартиру.

ОСББ – добровільне об’єднання мешканців будинку для належного його утримання та утримання прибудинкової території. Юридична особа ОСББ не набуває права власності на житлові чи нежитлові приміщення у будинку та не має жодних юридичних підстав ним розпоряджатися. ОСББ в особі голови правління розпоряджається лише тими внесками, які щомісячно сплачують співвласники на рахунок об’єднання.

Усю необхідну інформацію щодо процедури створення та функціонування ОСББ, чинні місцеві та державні програми підтримки і пільгового кредитування ОСББ можна отримати у відділі супроводу ОСББ та ресурсному центрі на пл. Ринок, 1, каб.107, або за номерами телефону (032) 297-59-95 та (032) 297-59-32.


Джерело статті: “https://zaxid.net/osbb_u_lvovi_v_2020_rotsi_rozvinchuvannya_mifiv_miska_rada_n1509711”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP