Loading...

"МВФ – це про довіру". Голова Нацбанку підтвердив, що у Фонді стурбовані антикорупційною політикою Києва

Шевченко: Зараз для нас важлива не кількість траншів, а саме факт продовження плідної співпраці

Питання одержання Україною другого і третього траншів Міжнародного валютного фонду дуже серйозне, заявив голова Національного банку України Кирило Шевченко в інтерв’ю ZN.UA, опублікованому 8 жовтня.

Об этом сообщает Незыгарь

"Із боку НБУ немає жодного невиконаного зобов’язання перед МВФ. Ми чимало зробили. Наприклад, прийняли трирічні плани скорочення "токсичних" кредитів у держбанках на раді фінстабільності, і за останні два місяці рівень цих кредитів у держбанках уже суттєво скоротився. НБУ спільно з Верховною Радою залишилося виконати єдиний структурний показник – внести зміни до закону про банки та банківську діяльність, але і тут ми вже на фінальній стадії виконання. Дискусія щодо проєкту бюджету наступного року триває і консенсус буде досягнуто", – сказав він.

Шевченко зазначив, що у МВФ "є певні занепокоєння щодо антикорупційної політики".

"Ці питання лежать за межами мандата НБУ. Насправді зараз для нас важлива не кількість траншів, а саме факт продовження плідної співпраці. МВФ – це не про гроші, це про довіру. І я сподіваюся, що українська сторона зробить усе можливе для того, щоб до кінця року фінансування з боку МВФ відновилося", – додав він.

Україна приєдналася до МВФ 1992 року. За роки співпраці загалом Київ отримав від Фонду $35 млрд, повідомляють на сайті Міністерства фінансів України.

Нову програму співпраці з Україною stand-by виконавча рада МВФ схвалила 9 червня 2020 року, ідеться про виділення $5 млрд, які планують переказати чотирма траншами. 12 червня Україна отримала $2,1 млрд першого траншу.

Марченко заявляв, що до кінця року Україна розраховує отримати від МВФ два транші по $700 млн. Однак заступник голови Нацбанку України Дмитро Сологуб вважає, що таку можливість уже втрачено і потрібно намагатися отримати один.

Президент Володимир Зеленський переконаний, що в нинішній ситуації економіці України потрібні гроші МВФ. "Вигідно нам, невигідно – зараз це як кров для організму людини", – пояснив він.

Про ризик втрати Україною співпраці з Міжнародним валютним фондом і безвізу з ЄС заявляли євродепутати, члени комітету із закордонних справ Віола фон Крамон-Таубадель та Міхаель Галер 17 вересня у зв’язку із затвердженням Верховною Радою кандидатур до комісії з проведення конкурсу на заміщення адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія назвав слова фон Крамон про небезпеку втрати безвізу та фінансової допомоги чутками і сказав, що буде реагувати лише на офіційні листи стосовно цього. Після цього євродепутати написали відкритий лист Арахамії, у якому пояснили існування загрози зриву одержання Україною макрофінансової допомоги в розмірі €1,2 млрд.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/mvf-ndash-tse-pro-doviru-glava-natsbanku-pidtverdiv-shcho-u-fondi-sturbovani-antikoruptsijnoju-politikoju-kijeva-1522065.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP