Loading...

Зеленському пообіцяли безвіз, – політологи пояснили підсумки саміту ЄС-Україна

последние новости в Украине останні новини в Україні
Фото:
з відкритих джерел


Символічно, що перший з початку пандемії саміт Євросоюзу вирішили провести саме з Україною 6 жовтня. На підсумковій пресконференції 22-го саміту ЄС-Україна на це окремо звернули увагу президент Європейської ради Шарль Мішель та президент України Володимир Зеленський.

Об этом сообщает Компромат

В цілому офіційно ніхто з європейських топ-чиновників великих претензій Україні не пред’являв, хоча завуальовано критичні стріли в бік Києва летіли. Так, Шарль Мішель повідомив, що пояснив Зеленському принципи боротьби з корупцією в ЄС. А верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель вкотре нагадав, що очікує від чинної української влади підтримки незалежної та ефективної судової системи, та підкреслив, що в боротьбі з корупцією Україні ще багато чого слід зробити.

Ні Мішель, ні Боррель публічно не підтвердили, що процедура призупинення безвізу українцям не загрожує. Та й спільна заява саміту з цього приводу містить досить розлоге формулювання: "Ми підкреслили важливість продовження виконання критеріїв візової лібералізації та прискорення пов’язаних з цим зусиль у проведенні реформ". Крім того, сказано, що сторони чекають відновлення можливості подорожувати країнами ЄС, коли дозволять відповідні епідеміологічні умови. Втім, сам Зеленський на пресконференції запевнив, що "безвізовому режиму ніщо не загрожує".

Важливим було обговорення процесу євроінтеграції України. Так, Київ наполягає на ревізії Угоди про Асоціацію, зокрема, прагне запровадження "промислового безвізу" для українських підприємств. Це означає можливість для українців, в разі його запровадження, торгувати з ЄС на тих самих умовах, що і країни Євросоюзу між собою. Втім, Боррель з цього приводу висловився обережно: "В Угоді про Асоціацію ще є багато можливостей, які можна використовувати". Зрештою, домовилися провести в 2021 році всебічну оцінку досягнень Угоди про Асоціацію.

"На саміті заперечили чутки про скасування безвізу для українців. Так, європейці звернули увагу на гальмування реформ в Україні, проте в цілому саміт виглядає робочим, нейтральним, позитивні політичні моменти за його підсумками є, зокрема,заява про те, що розпочнеться робота над покращенням Угоди про Асоціацію з ЄС. Хоча, коли консультанти почнуть працювати, та скільки будуть тривати консультації, невідомо, бо поки Євросоюз має вирішити, що робити з Brexit. Проте, заявою про модернізацію угоди Зеленський показав,що він рухається в бік ЄС. З іншого боку – вже зараз закладається серйозна тема внутрішньополітичних дискусій. Втім, це вже питання 2021 року, якщо до того часу вже будуть оприлюднені якісь напрацювання щодо корекції угоди", – прокоментував політолог Володимир Воля.

Втім, частина експертів дотримується дещо обережнішої точки зору щодо досягнень президента в Брюсселі. Фахівці вважають, що поза зором суспільства залишилися неочевидні суто дипломатичні дії та певна бездіяльність самого президента України.

"Зеленському у Брюсселі продемонстрували розчарування його діями, діяльністю його команди та загалом – ситуацією в Україні, – звертає увагу заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький. – Ймовірно, внаслідок цього президент не виконав навіть програму-мінімум подібних візитів. По-перше, він не відвідав у Брюсселі штаб-квартиру НАТО. Наразі Україна воює з потужним ворогом, тому будь-яка допомога та навіть просто сприяння альянсу для нашої країни життєво важливі. По-друге, не було одних зустрічей в Європарламенті. Зрозуміло, що це було би для Зеленського надто неприємно, бо слухати вкотре про згортання реформ в Україні не хотілося. Проте, це робота президента – заради інтересів своєї держави спілкуватися з міжнародними партнерами, пояснювати, надавати детальні матеріали. Але він, напевно, вирішив поберегти нерви. По-третє, з європейським бізнесом Зеленський також не знайшов ні часу, ні тем для розмови. Інвестори? Ні, не чули".

"Назвати саміт успішним для України, як представляє подію чинна влада, не можна. Втім, гіршого не відбулося. Нам вказали на багато порушень, на відхід від виконання деяких пунктів Угоди про Асоціацію та безвіз, зокрема, на порушення незалежності антикорупційної інфраструктури, реформу судочинства. А поява в нашому достатньо слухняному Конституційному суді справ про правомірність існування Вищого антикорупційного суду викликала ще більшу стурбованість у європейців. Таким чином ситуація в Україні поставлена на моніторинг. Наприклад, слідкують за проходженням чисто лобістського законопроєкту "Про локалізацію виробництва". В разі ухвалення цей документ може поховати угоду про вільну торгівлю з ЄС. Насправді Україні на цьому саміті розмітили низку червоних ліній. І від того, чи ми їх перетнемо, буде залежати вирішення базових питань, котрі поки що поставлено на паузу", – підсумував політолог, народний депутат кількох скликань Тарас Чорновіл.Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/politika/zelenskomu-poobicyali-bezviz-politologi-poyasnili-pidsumki-samitu-es-ukraina”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP