Loading...

"200 кг "плюшок" і допомога екології". Що відомо про скандал із нардепом Юрченком, підозрюваним у хабарництві. Головне

Юрченку мають обрати запобіжний захід 21 вересня

Хто такий нардеп Юрченко?

Об этом сообщает Компромат ГРУ

Олександрові Юрченку 32 роки. Його обрали нардепом Верховної Ради IX скликання на позачергових виборах у липні 2019 року за округом №211 у Голосіївському районі Києва, кандидата висувала партія "Слуга народу".

"Стара система влади, система корупції, брехні та свавілля не хоче й не здатна змінитися. Президенту потрібна надійна підтримка у Верховній Раді. Головна мета нашої команди – докорінно змінити стару систему влади. Разом ми втілимо курс президента Володимира Зеленського у конкретних законопроєктах і політичних рішеннях, сформуємо професійний уряд народної довіри. Щоби зміни стали справжніми і їхній позитивний результат відчув на собі кожен громадянин, потрібно, щоб до парламенту прийшли порядні та чесні люди", – ішлося в передвиборчій програмі Юрченка, опублікованій на сайті Центрвиборчкому.

Кандидат обіцяв, зокрема, домагатися "посилення відповідальності за корупційні злочини" і введення обов’язкової конфіскації майна корупціонерів.


Фото: Олександр Юрченко / Facebook
Фото: Олександр Юрченко / Facebook


Після обрання політик увійшов до фракції "Слуга народу", є головою підкомітету з питань поводження з побутовими відходами комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

Юрченко закінчив Інститут післядипломної освіти Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю "правознавство", а також Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна" (факультет інженерних технологій, кафедра дизайну). Як повідомляє рух "Чесно", Юрченко 2015 року балотувався до Київради від партії УКРОП як безпартійний в окрузі №3 (Голосіївський район), але не пройшов. Після цього очолював районну партійну організацію УКРОП. На позачергових місцевих виборах 2014 року був членом Голосіївського районного територіального виборчкому від ВО "Свобода".

У Верховній Раді VII скликання був помічником-консультантом на громадських засадах нардепа Олександра Шевченка ("Свобода"), а в Раді VIII скликання – депутатів Олени Сотник ("Самопоміч"), Тараса Батенка та Андрія Денисенка (позафракційні, члени партії УКРОП).

"Чесно" зазначає, що Юрченко до депутатства був громадським активістом, виступав проти незаконних будівництв у Києві і боровся за збереження Совських ставків. На час обрання був тимчасово безробітним. Одружений, сім’я виховує сина.


Фото: Олександр Юрченко / Facebook
Фото: Олександр Юрченко / Facebook


В електронній декларації за 2019 рік Юрченко вказав квартиру в Києві площею 64,2 м², якою володіє разом із батьками, і квартиру площею 70,6 м², безкоштовне право користування якою має його дружина. Також нардеп задекларував авто батька SsangYong 2008 року випуску. Юрченко готівкою зберігає $50 тис., дружина – 400 тис.₴ У декларації політик вказав, що є керівником громадської організації "Чорна рада" і главою київського осередку громадської організації "Всеукраїнська люстрація".

Корупційний скандал

13 вересня стало відомо, що Національне антикорупційне бюро оголосило про підозру помічнику Юрченка. Нардеп Гео Лерос стверджував, що помічник "узяв перші $13 тис. із $200 тис., які було призначено нардепу за законопроєкт, пов’язаний із побутовими відходами".

За даними "Української правди", неофіційного помічника Юрченка звати Іван Фіщенко. На сайті парламенту його помічником Юрченка не вказано. Із нардепом його пов’язує робота в УКРОП – Фіщенко раніше очолював Київську організацію партії. 2015 року балотувався від цієї партії до Київради; 2012-го і 2014-го брав участь у виборах до Верховної Ради від УДАРу та від Блоку Петра Порошенка, але не пройшов. Був помічником нардепа Володимира Курінного (УДАР) у Верховній Раді VII скликання.

15 вересня НАБУ опублікувало відео у справі про хабарництво. Згідно з оприлюдненими матеріалами, улітку 2020 року в бюро надійшла інформація про "організовану групу, учасники якої одержують незаконні грошові винагороди за використання законних повноважень і обов’язків нардепів". НАБУ розробило спецоперацію із впровадженням до складу угруповання детектива під прикриттям.

"Детектив у ролі представника промислової компанії познайомився з учасником угруповання Ф. і повідомив йому, що умовою інвестування в Україну є створення необхідних правових підстав для перероблення твердих побутових відходів. Під час зустрічі Ф. (імовірно, Фіщенко. – "ГОРДОН") запропонував детективу Д. зустрітися з нардепом (імовірно, Юрченком."ГОРДОН"), якому глава комітету доручив цей напрям", – ідеться у відео.

Бюро опублікувало фрагменти розмови посередника з детективом. 27 липня Ф. познайомив детектива з нардепом Ю. Парламентарій розповів, що він є ініціатором відповідного законопроєкту й усі питання щодо правок "замикаються" на ньому.

На зустрічі обговорювали законопроєкти 2207-1-Д і 2207-2. Обидва законопроєкти стосуються поводження з відходами. Юрченко був співавтором другого, а перший критикував. Але в першому читанні ухвалили саме законопроєкт 2207-1-Д.

Детектив передав імовірно Юрченку проєкт запропонованих поправок до законодавства, після ознайомлення з яким депутат погодився "надати допомогу", зазначає бюро.

"Під час розмови нардеп обумовив свою підтримку необхідністю надати йому грошову винагороду, завуалювавши це під пропозицію "допомогти екології" і дати "плюшки", – зазначили в НАБУ.

"Як допомогти екології, вам Іван розповість", – сказав нардеп.


Скріншот: NABU / YouTube
Скріншот: NABU / YouTube


"Ну ти там казав спочатку акції, потім плюшки, потім ватрушки, потім допомога екології... Плюшки, я так розумію, це бабки?" – сказав детектив.

Посередник підтвердив, додавши, що нардеп не може нічого говорити відкрито, тому що його "пасуть", але він натякнув, що потрібно "допомогти екології".

"Допомога екології – це типу бабки?" – запитав детектив. Посередник підтвердив.

Після цього детективу надійшло повідомлення із сумою, яку посередник і нардеп хочуть отримати. Потім парламентарій, за даними НАБУ, підготував проєкт поправок.


Скріншот: NABU / YouTube
Скріншот: NABU / YouTube


7 серпня Ф., за даними НАБУ, отримав від детектива $13 тис., зазначивши, що $10 тис. він віддасть нардепу. Пізніше він передав депутату його частку, зазначили в бюро.

На зустрічі 20 серпня імовірно Фіщенко та Юрченко розповіли детективу, скільки раніше нардепам платили за ухвалення законів у сфері "зеленої" енергетики, й обговорили з ним розподіл неправомірної винагороди за ухвалення запропонованих поправок до законодавства. Зокрема, посередник, нардеп і детектив обговорювали, як "закорумпувати" членів профільного комітету.

"Нардеп повідомив, що для ухвалення змін до законодавства детектив має передати йому незаконну грошову винагороду в розмірі $200 тис. кількома частинами, а також у майбутньому передбачити передання нардепу 3% акцій статутного фонду іноземного підприємства, яке буде побудовано в Україні", – зазначили в НАБУ.

Ішлося знову про "плюшки".


Скріншот: NABU / YouTube
Скріншот: NABU / YouTubeСкріншот: NABU / YouTube
Скріншот: NABU / YouTube


За кілька днів посередник попросив детектива передати $50 тис., щоб продовжити процедуру внесення змін до законодавства.

На 26–27 серпня було заплановано передання цих грошей, а детективи мали задокументувати дії інших учасників схеми.

"Але за обставин, які зараз з’ясовує слідство, НАБУ було вимушене припинити подальше виконання спецзавдання та обмежитися оцінкою тих доказів, які були зібрані до цього моменту", – ідеться у відео.

ВІДЕО
Відео: NABU / YouTube

"Українська правда" з посиланням на джерела стверджує, що операцію "зірвали, а точніше – злили".

У НАБУ заявили, що незаконну схему ліквідовано, а бюро працює над викриттям і притягненням до кримінальної відповідальності інших її учасників, "включно службових осіб, які сприяли припиненню виконання спецзавдання, незалежно від їхніх посад та політичної приналежності".

Фіщенка повідомили про підозру за ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 (пособництво в одержанні неправомірної вигоди, вчинене службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище) Кримінального кодексу України.

У коментарі "Українській правді" він заявив, що хабарів не одержував і з депутатом не спілкується.

"У тому, що мені інкримінують, не вважаю себе винуватим. Це відео, яке сьогодні було в НАБУ, – я вважаю це неприпустимим, пости у Facebook, яких безліч, усе переплутано, люди не розуміють, який законопроєкт, які правки", – зазначив він.


Фото: Fischenko Ivan / Facebook
Фото: Fischenko Ivan / Facebook


15 вересня Фіщенка заарештували з альтернативою застави 1,550 млн₴ 17 вересня він вийшов із СІЗО під заставу.

Що з підозрою Юрченку

У НАБУ зазначили, що разом зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою двічі надсилали в Офіс генпрокурора проєкт підозри Юрченку в хабарництві (ст. 368 та ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу України), але генпрокурорка Ірина Венедіктова його не підписувала.

15 вересня Венедіктова заявила, що поки немає підстав повідомляти про підозру Юрченка.

"Чи можна ставити питання про обвинувачення нардепа за встановлені вищевказані факти на сьогоднішньому етапі слідства? На мою думку, без встановленого факту використання службового становища для одержання неправомірної вигоди, факту одержання неправомірної вигоди повідомити будь-кого про вчинення такого посадового злочину неможливо", – зазначила вона.

Генпрокурорка стверджувала, що Національне антикорупційне бюро не передавало в Офіс генпрокурора матеріалів кримінального провадження.


Фото: Олександр Юрченко / Facebook
Фото: Олександр Юрченко / Facebook


17 вересня Венедіктова підписала підозру Юрченку в одержанні неправомірної вигоди у великому розмірі, а також у підбурюванні до надання неправомірної вигоди посадовій особі, скоєному повторно, за попередньою змовою групою осіб (ч. 4 ст. 368, ч.4 ст. 27, ч. 4 ст. 369 КК України). Також Офіс генпрокурора клопотатиме про взяття нардепа під варту. Головред "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов удень 17 вересня заявляв, що Юрченко перебуває у себе вдома й ухиляється від вручення підозри детективами НАБУ. Пізніше політику таки вручили документ. Того самого дня його допитали.

Президент Володимир Зеленський 17 вересня стверджував, що Юрченка затримали, але 18 вересня, коли Вищий антикорупційний суд мав обрати нардепу запобіжний захід, той не з’явився на засідання, мотивувавши це тим, що контактував із хворим на COVID-19. Засідання перенесли на 21 вересня.

Реакція президента і "Слуги народу"

Відразу після того, як стало відомо про скандал, нардеп від "Слуги народу" Олександр Качура заявив, що Юрченко тимчасово вийде із фракції.

В Офісі президента заявили, що сподіваються на співпрацю нардепа з НАБУ.

Президент України Володимир Зеленський також висловився щодо корупції, але не вказав прямо, кого має на увазі.

"Кожен посадовець, міністр і депутат має великими літерами десь на собі закарбувати просту істину: якщо вкрав – сядеш, якщо брав хабар – сядеш. Винятків із цього правила не може бути для будь-якої особи в нашій державі. Бо нема більше "криш", прикриття, адміністративних можливостей... Коли ми йшли на вибори, ми обіцяли народу, що старі корумповані часи закінчаться. Що винятків не буде, особливих немає, виправдання не приймаються. Забули? Так швидко? Чому досі хтось вважає, що він особисто може спробувати стати "винятком" із цієї обіцянки та поводитися настільки зухвало? Хочу, щоб усі посадовці, усі депутати уважно ще раз подивилися на себе, на свої справи й затямили: за хабарництво буде дуже боляче", – заявив Зеленський, закликавши ефективніше працювати правоохоронні органи.


Фото: EPA
Фото: EPA


Пізніше в ОПУ знову прокоментували скандал, заявивши, що обурені "зухвалістю" в поведінці нардепа і його неофіційного помічника.

"НАБУ зафіксувало, що пан Юрченко у свої 32 роки поводиться так, ніби він повністю пропустив увесь політичний розвиток нашого суспільства після 2014 року. Не побачив, не зрозумів, не навчився. Жодного виправдання цьому бути не може... Констатуємо, що з політичної й моральної точок зору, враховуючи наведений НАБУ відеоматеріал, пан Юрченко втратив етичні підстави бути депутатом Верховної Ради. Влада – не місце для "плюшок", – заявили в офісі.

15 вересня Юрченко написав заяву на вихід із фракції "Слуга народу", 17-го його виключили з її складу.


Фото: Олександр Юрченко / Facebook
Фото: Олександр Юрченко / Facebook


Президент 17 вересня знову прокоментував скандал.

"Якщо людина отримала хабар – повинна сидіти. Мені все одно, яка це партія. Я радий, що знайшли першого хабарника, хоча хабарників серед чиновників багато. Ми до всіх доберемося. Я дуже радий, що затримали людину, яка в партії "Слуга народу" і яка була така, знаєте, завжди говорив, що він чесний і порядний. Сьогодні дав підозру генеральний прокурор, він її отримав і обов’язково сяде до в’язниці, бо очищення влади ми повинні всі проводити і починати із себе", – сказав Зеленський.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що Юрченко варто скласти мандат.

"Я думаю, що людина повинна була мати стержень і зробити те, що повинна... Можливо, написати заяву про складання депутатських повноважень для того, щоб потім ніхто нікого не звинувачував, що є якийсь тиск, що це представник більшості.... Я думаю, що це було б і по-чоловічому, і з точки зору політика", – сказав він.

Сам Юрченко поки не давав публічних коментарів у справі.

Було ще пиво?

Після скандалу Бутусов заявив, що Юрченко вже потрапляв у поле зору правоохоронців. Журналіст стверджує, що нинішнього нардепа 2009 року затримували за крадіжку пива в магазині.

"За даними джерел "Цензор.НЕТ" у НАБУ під час розслідування вимагання хабаря народним депутатом Юрченком було встановлено, що 25 листопада 2009 року в журналі реєстрації злочинів Голосіївського райуправління внутрішніх справ було зафіксовано затримання Юрченка Олександра Миколайовича 1988 року народження за крадіжку чотирьох пляшок пива Staropramen у магазині "Каштан" за адресою Велика Васильківська, 92. 4 грудня 2009 року у справі виписали відмову в порушенні кримінальної справи, відмовний матеріал номер 8908. Наразі сам відмовний матеріал із якихось причин знищений. Однак наявність слідів реєстрації злочину робить необхідною службову перевірку", – повідомив Бутусов.


https://www.facebook.com/butusov.yuriy/posts/4609464785760448

Поки Юрченко не прокоментував цієї інформації.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/publications/200-kg-bulochok-i-dopomogu-ekologiji-shcho-vidomo-pro-skandal-z-nardepom-jurchenko-pidozrjuvanim-u-habarnitstvi-golovne-1519017.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP