Loading...

"Курс на знищення": ЗМІ розповіли про спроби Шмигаля перепідпорядкувати прибуткове "Укргідроенерго"

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль пропонує перепідпорядкувати державну компанію "Укргідроенерго" уряду, що призведе до "одноосібного контролю за підприємством з боку Шмигаля".

Об этом сообщает Руспрес


Про це пишуть "Вести".


Як зазначає видання, внаслідок цього "президент може постати в образі корупціонера, який заробляє на державній компанії".


Журналісти відзначають, що захоплення "Укргідроенерго" є "спробою отримати контроль за останнім прибутковим підприємством енергетичної галузі". Збиток "Укренерго" склав 18 млрд грн за перше півріччя 2020 року, збиток НАЕК "Енергоатом" — 2,65 млрд грн, збиток "Центренерго" — 493 млн₴ "Укргідроенерго" закінчила перше півріччя 2020 з чистим прибутком 1,3 млрд грн і сплатило до бюджету 1 млрд грн дивідендів.


Перепідпорядкування "Укргідроенерго" призведе до того, що компанія може стати банкрутом, вважають журналісти. У той же час "Укргідроенерго" є одержувачем міжнародних кредитів Європейського інвестиційного банку. Умови отримання кредитів передбачають, що до повернення кредитів не може бути ні реорганізації, ні об’єднання, ні поділу, ні інших дій з компанією.


"У разі прийняття остаточного рішення про перепідпорядкування "Укргідроенерго" уряд Дениса Шмигаля порушить міжнародні домовленості України і ЄС. Зокрема угода про Асоціацію між Україною та ЄС не дозволяє Кабміну управляти майном таких підприємств як "Укргідроенерго". Діяльність "Укргідроенерго" може бути підпорядкована Мінфіну , Мінекономіки або Міненерго", - йдеться в матеріалі.


У той же час уряд демонструє низьку ефективність при управлінні енергетичними стратегічними державними підприємствами. Уряд на чолі з Денисом Шмигаль приймав спірні рішення щодо діяльності компанії "Енергоатом", що призвело до накопичення 20 млрд грн боргів "Енергоатомом".


Група народних депутатів фракції "Слуга народу" звернулася до прем’єра Дениса Шмигаля та т.в.о. міністра енергетики Ольги Буславець з вимогою роз’яснити причини "швидкого і непрозорого перепідпорядкування єдиного прибуткового держпідприємства електрогенерації".


Компанія "Укргідроенерго" є ключовим учасником ринку електроенергії для забезпечення поставок електроенергії населенню в ранковий і вечірній час-пік (7.00-10.00 і 18.00-21.00). Компанія демонструє ефективну і прибуткову діяльність.


"Перепідпорядкування "Укргідроенерго" призведе до занепаду компанії і відмови ЄБРР і Світового банку фінансувати проекти будівництва нових ГЕС і ГЕАС", — уточнили в ЗМІ.


У виданні відзначили, що раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль працював в компанії "ДТЕК Західенерго".


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/economy/jenergetika/2020-09-18/kurs-na-unichtojenie-smi-rasskazali-o-popyitkah-shmyigalya-perepodchinit-pribyilnoe-ukrgidroenergo/209609”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP