Loading...

«Є факти, що били». Чоловіка, який помер після затримання на протесті в Гомелі, досі не можуть поховати

«Є факти, що били». Чоловіка, який помер після затримання на протесті в Гомелі, досі не можуть поховати

25-річний Олександр Віхор з Гомеля помер після затримання на протесті (Фото: Радіо Свобода)

Об этом сообщает Москов пост


Олександра Віхора з Гомеля, який помер після того, як був затриманий під час протестів у Білорусі, досі не можуть поховати.

Про це повідомила його сестра Ольга Віхор, передає Радіо Свобода.

Що відбувається в Білорусі — останні новини

«Я не зовсім розумію, що сталося. Ми все ще не можемо поховати мого брата. Ніхто не робить висновок про те, чому він помер. Самі ходимо в лікарні, розмовляємо з лікарями, намагаємося зібрати інформацію», — сказала вона.

За її словами, рідним сказали, що висновок зроблено і нібито відправлено до Мінська, але всі зразки, всі тести будуть готові через місяць.

Читайте також:
  • «Хотіли демократії, під***си? Ось вам!». Побиті та поранені спецпризначенцями білоруси розповідають НВ свої історії
  • Яbosh сваіх. Український гурт записав пісню на підтримку протестувальників у Білорусі

«Я не знаю, як поховати брата, не знаючи причини, зовсім не знаючи, що і як відбувається. Є факти, що їх били. Факти, звичайно ж, не підтверджені нашими правоохоронними органами. Ми самі шукаємо свідків і прошу свідків відгукнутися», — сказала вона.

Сестра загиблого заявила, що хоче справедливості.

«Я хочу справедливості. Я хочу знати, чому, як і чому помер мій брат. Я заявляю, що він не помер, він загинув. Я не знаю, як це назвати. Свавілля, недбалість, зловживання службовим становищем», — сказала вона.

12 серпня в лікарні в Гомелі помер чоловік, затриманий під час протестів у Білорусі.

У Білорусі 9 серпня пройшли вибори президента, які з перших днів виборчої кампанії супроводжувалися масовими протестами проти чинного лідера Олександра Лукашенка.

У ЦВК Білорусі стверджують, що перемогу здобув Олександр Лукашенко (80,1% голосів), опозиційний кандидат Світлана Тіхановська нібито набрала 10,1% голосів.

Опозиція не згодна з оголошеними результатами і вважає, що перемогу здобула Тіхановська.

Читайте також:

Довше, ніж Роберт Мугабе. Чому білоруси наважилися протестувати проти Лукашенка всупереч несамовитій жорстокості влади

Білоруси шостий день протестують, вимагаючи чесних виборів без участі чинного президента Олександра Лукашенка і звільнення політв’язнів.

Учасників протестів жорстко розганяли, б’ючи і застосовуючи світлошумові гранати, гумові кулі, сльозогінний газ і водомети. Силовики нападали не тільки на учасників протесту, але і на випадкових людей, затримували журналістів, забирали відзнятий матеріал. Лукашенко назвав протестуючих «людьми з кримінальним минулим» і «безробітними».

13 серпня силовики змінили тактику — відкритих нападів стало менше, замість силових розгонів людей іноді просили просто відійти з дороги. Голова верхньої палати парламенту Білорусі Наталія Качанова від імені Лукашенка заявила, що він «почув трудові колективи» і «доручив розібратися з затриманнями».

У ніч на 11 серпня під час протестів у Мінську загинув один протестуючий.

ОМОН vs Білоруси: обстріли, затримання, погоні
Редактор: Дар’я Колесніченко

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/protesti-v-bilorusi-pomerlogo-ne-mozhut-pohovati-novini-bilorusi-50106256.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP