Loading...

За три літри — майже пів тисячі гривень. Чому зросла ціна на вінницький мед?


  • Лариса ОЛІЙНИК
  • 0
За три літри — майже пів тисячі гривень. Чому зросла ціна на вінницький мед?
  • Цьогоріч у Вінниці суттєво зріс у ціні мед, до 80 гривень за пів літра.
  • Пасічники розповідають про складний сезон та можливе ще більше зростання ціни.

Пасічники Вінниччини почали качати мед. Цьогоріч він буде дійсно золотим, бо вже тепер банку об’ємом у 0,5 літра у Вінниці продають за 70-80 гривень, тоді як минулого року вона коштувала не більше 50 гривень, за три літри просять 450 гривень.

Об этом сообщает Репортер

На пасіці ямпільчанина Олександра Довгалюка — лише елітні види бджіл. За ними доглядає щодня. Адже в бджоляра аж 150 вуликів. Щоб їх було зручно вивозити у поля, він власноруч перетворив старі скотовози у один великий вагон. У ньому одночасно можуть розміщуватись до півсотні вуликів.

— Бджолярство вже не популярне, — говорить пасічник. — Українській мед для нас дорогий, а на світовому ринку — найдешевший. Цьогоріч урожай меду буде невеликим, і ціна на нього вже зросла — не всі купуватимуть.Тому, я також продаю пилок, соти та прополіс.

Пасічник із Вінницького району Михайло Боровський, розповів, що причиною зростання цін була складна весна: дощі, холод, вітри.Чимало пасічників через це втратили не одну бджолину сім’ю. І щоб врятувати решту, їм довелося годувати бджіл двічі за сезон — не лише перед зимівлею, як зазвичай, а й на початку літа.

— В 2019 році у цій порі я вже тричі качав мед, тоді як цього року вперше, — ділиться бджоляр. — За останній тиждень накачав більше півтони меду. Це дуже мало, як для двох пасік та ста вуликів.

Також пасічник розповів, що посередники скуповують мед по 30 гривень за літр, а вже на ринку продають по 120-160 гривень.

Це найважча ситуація за останні 30 років, кажуть бджолярі. Зазвичай один пасічник за сезон здавав по три-чотири тонни, а зараз всього одну-дві.

— Особливо це стосується сортових медів,— розповідає представниця вінницької фірми гуртової закупівлі меду Еліна Євтухівська. — По акації можу сказати: в порівнянні з минулим роком її в разів п’ять менше.

Загалом, за обсягами виробництва меду Вінниччина восьма у списку серед інших регіонів країни.

— Торік вироблено близько чотири тисячі тонн. Цьогоріч очікують менший врожай, — каже заступник департаменту агропромислового розвитку області Валентина Кирилюк. — Аби підтримати галузь діє державна програма дотування бджолосімей.

Як відрізнити якісний продукт від підробки, подивіться в цьому сюжеті:


Джерело статті: “https://vn.20minut.ua/Groshi/za-tri-litri-prosyat-do-pivtisyachi-griven-chomu-zrosla-tsina-na-vinni-11106670.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP