Loading...

"Незалежність НБУ має значення". У ЄБРР прокоментували заяву Смолія про відставку

Відставку Смолія підтримав профільний комітет Ради

2 липня Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) у Facebook прокоментував заяву голови Національного банку України (НБУ) Якова Смолія про відставку.

Об этом сообщает Moscow Post

"Відставку керівника Національного банку України Смолія із занепокоєнням розглядає Європейський банк реконструкції та розвитку. Керівництво України має діяти швидко та рішуче, щоб уникнути сумнівів у незалежності Нацбанку України", – ідеться в повідомленні.

У ЄБРР підкреслили, що "незалежність НБУ має вирішальне значення для макроекономічної стабільності й ця незалежність має безпрецедентні визнання та довіру".


https://www.facebook.com/ebrdhq/posts/3289882041055800

1 липня Смолій подав президенту Володимиру Зеленському заяву про звільнення за власним бажанням, мотивувавши це політичним тиском. "Своєю відставкою хочу застерегти від подальших спроб підірвати інституційні основи центрального банку в Україні", – підкреслив він.

Після цього повідомлення Україна скасувала угоду з випуску нових 12-річних єврооблігацій на $1,75 млрд із погашенням у 2021–2022 роках.

Посли країн "Великої сімки" заявили, що відставка Смолія ставить під удар підтримку реформ в Україні.

2 липня Зеленський подав до Ради проєкт постанови про відставку голови Нацбанку.

Сьогодні комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав постанову про відставку Смолія.

За даними ЗМІ, голосування за звільнення Смолія може відбутися 3 липня.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-nezalezhnist-nbu-maje-znachennja-u-jebrr-prokomentuvali-zajavu-smolija-pro-vidstavku-1507507.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP