Loading...

Із чим Зеленський поїде до Давосу?

З чим Зеленський поїде до Давосу?

Поки надворі літо, хтось вже дбає про грудень – конкретно про грудневий Давос. З чим поїде туди президент Зеленський.

Об этом сообщает Редакция news

Бо прямо зараз 60% «зелених» енергогенеруючих компаній з міжнародними інвесторами готують міжнародні позови проти України через порушення нами інвестиційних зобов’язань і невиплату вартості вже спожитої електрики. Їхні представники, нехай і не всі, також будуть в Давосі. І розкажуть про Україну і наш інвестклімат багато цікавого, але мало приємного.

Але до Давосу ще 6 місяців. Зеленський цілком ще встигає втрутитись і зупинити хвору ініціативу лобістів вугільної і газової енергогенерації (ми всі в курсі, що це за бізнеси і хто там власники).

Зрештою, енергогенерація і, відповідно, енергоспоживання на сьогодні чи не найуніверсальніше мірило економічного розвитку, добробуту і якості життя громадян в державах: чим більше держава генерує і споживає енергії, тим більш розвинена її економіка і соціальна сфера, тим комфортніше життя громадян. Це пряма залежність, офіційно зафіксована на міжнародному рівні. Відповідно, пріоритетом для цілої планети є безпечна генерація з найменшою в перспективі собівартістю (за оцінкою фахівців, з певного моменту розвитку ВДЕ – якраз коли остаточно випрацюється ресурс наявних АЕС – вартість зеленого кіловату стане навіть меншою за вартість атомного кіловату).

Відповідно, відновлювана енергетика на сьогодні – найперспективніша галузь в світі. Українські підприємці вузлами зав’язувались, але знаходили інвесторів на проєкти тих же сонячних електростанцій (тільки один проєкт на Житомирщині потребував переговорів зі 140(!) інвесторами – а тепер його прикривають з вини українського уряду). І якщо зараз ці інвестори підуть – за ними зірветься частина інвесторів і з інших галузей. І знов затягти до нашої країни хоч когось буде титанічною задачею, що розтягнеться мінімум на десятиліття.

В підсумку, у Зеленського зараз два варіанти: або він займає позицію «прогресивного діяча», особисто втручається в ситуацію і розпочинає цивілізований діалог з інвесторами – або в грудні йому буде дуже-дуже незручно, м’яко кажучи, виправдовуватись перед міжнародною спільнотою за ставлення до інвесторів. Ну і доведеться шукати десь гроші для оплати позовів ображених інвесторів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Олексій ГОЛОБУЦЬКИЙДжерело статті: “https://uainfo.org/blognews/1592400091-iz-chim-zelenskiy-poyide-do-davosu-.html”

SOCIAL NETWORK
Иследования
Обзоры
Теги
Поиск
О НАС
  • На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости строительства и недвижимости, новости туризма и новости здравоохранения.

Бизнес-планы
Go to TOP